Ձեր առաքելությունն ու ճակատագիրն ըստ ծննդյան ամսաթվի
Ի՞նչ ենք մենք սովորաբար անում առավոտյան, երբ արթնանում ենք։ Այսինքն, ի՞նչ պետք է անել առավոտյան։ Ճիշտ է ՝ մարզանք։ Ողջ օրն էներգիայով լի կլինեք, և բարձր տրամադրությունն ապահովված է։ Դուք ծնվել եք բնության զարթոնքի ժամանակաշրջանում, այնպես որ՝ օգտվեք դրանից։ Բնությունը Ձեզ շատ էներգիա է տվել: Կիսվեք էմոցիաներով և հույզերով: Եղեք մաքսիմալ բաց ու շփվող, և հաջողությունն անպայման կժպտա Ձեզ։
20 ապրիլի-20 մայիսի՝ աճի ժամանակաշրջան
Ի՞նչ է հարկավոր բույսի աճի համար՝ ջուր, սնուցում և համապատասխան վիտամիններ։ Նաև մեծ և գեղեցիկ ծաղկաման։ Իսկ Դուք ինչո՞վ եք բույսից վատը։ Առողջարար սնունդը,  ազատ տարածությունը և գեղեցիկ աքսեսուարները կօգնեն Ձեզ ներդաշնակորեն զարգանալ։ Սակայն հիշեք՝ ամեն բույսին առանձին ծաղկաման է հարկավոր։ Ձեր մտերիմները, ինչպես և Դուք, աճի համար բավարար տարածության կարիքն ունեն։ Թույլ տվեք Ձեր մտերիմներին և ընկերներին արտահայտել իրենց կարծիքը, մի վիճեք, նույնիսկ երբ ճիշտ եք:
21 մայիսի-20 հունիսի՝ ծաղկունքի ժամանակաշրջան
Որքան տարբեր են իրականում ծաղիկն ու մեղուն։ Սակայն առանց միմյանց շատ դժվար է։ Հակապատկերները լրացնում են միմյանց։ Երբ միտքն ու սիրտը հակամարտում են, փորձեք հաշտեցնել՝ Ձեր մեջ հակադրով կողմերը։ Անձնական կյանքում ապրեք զգացմունքներով, աշխատանքում ՝ մտքով։  Տուն վերադառնալիս մի մտածեք գործերի մասին, իսկ գրասենյակում խուսափեք սիրավեպերից։
21 հունիսի-21 հուլիսի՝ երկար օրերի ժամանակաշրջան
Դուք ծնվել եք լուսավոր և հանգիստ ժամանակահատվածում։ Օրը տևում է այնքան, որքան հարկավոր է, որպեսզի անեք այն, ինչ մտածել եք։ Այդ պատճառով երբեմն Դուք ձանձրույթից ափսոսանքով սուզվում եք անցյալի մեջ և տրվում ապագայի երազանքներին։ Սակայն հիշեք՝ ամենահետաքրքիրը կատարվում է այս պահին։ Օգտվեք նրանից, ինչ ունեք այսօր, սովորեք ապրել այսօր և վայելել կյանքը։
22 հուլիսի-21 օգոստոսի՝ հասունացաման շրջան
Հիշեք՝ Դուք չեք կարող ամեն բան փոխել այս աշխարհում։ Եվ արդյոք արժե՞․․.Չէ՞ որ վաղը բնությունն ինքը կտրուկ շրջադարձ կկատարի, կավարտվի ամառը, և կգա աշունը։ Սովորեք ընդունել աշխարհն այնպիսին, ինչպիսին այն կա։ Շփման մեջ զարգացրեք ճկունությունն ու թեթևությունը, և Ձեր կյանքն այլ երանգներ կստանա։
22 օգոստոսի-21 սեպտեմբերի՝ բերքահավաքի ժամանակաշրջան
Դուք լույս աշխարհ եք եկել այն ժամանակ, երբ արդեն երևում են երկարատև աշխատանքի պտուղները։ Ժամանակն է հավաքել բերքը։ Ինչ էլ որ փնտրեք, կգտնեք այն Ձեր կողքին։ Աստղերը Ձեզ ճիշտ ժամանակին ճիշտ վայր կբերեն։ Միշտ չէ, որ հարկավոր է ուժ կիրառել։ Ընդունենք այս ճշմարտությունը և մոռացեք գլխացավի և նյարդայնության մասին։ Սովորեք համբերատար լինել և ավելի խելամիտ բաշխեք Ձեր էներգիան։
22 սեպտեմբերի-22 հոկտեմբերի՝ տերևաթափի ժամանակաշրջան
Ինչպես աշնանն է թափվում դեղին սաղարթը, այնպես էլ Դուք եք ազատվում ամեն ավելորդ և հին բաներից։ Միգուցե և ցանկանաք շրջագայել, ինչպես ծառից ընկած  այն տերևը՝ բացահայտելով նոր երկրներ։ Այսպես թե այնպես, Դուք սովորում եք իմաստուն լինել։ Հնարավոր է՝ մի օր Դուք ազատվեք վարդագույն ակնոցներից և կտեսնեք, թե որքան հետաքրիր և բազմազան կարող է լինել կյանքը։ Եղեք իրատես։ Երբեմն իրականությունն ավելի հետաքրքիր է, քան երազանքները։
23 հոկտեմբերի-22 նոյեմբերի՝ առաջին ցրտերի ժամանակաշրջան
Բարդ ժամանակներն են։ Հարկավոր է հասցնել ծածկել ցանքը մինչ ցրտերը, սակայն պետք է դա անել ոչ շատ վաղ, այլապես բերքը «կմահանա»։ Այստեղ կարևոր է չափի զգացումը։ Հաճախ Դուք շտապում եք, երբեմն էլ՝ արգելակում, երբ անհրաժեշտ է շտապել։ Սովորեք հետևել իրադարձություններին և ճիշտ արձագանքել փոփոխություններին։
23 նոյեմբերի-21 դեկտեմբերի՝ երկարատև գիշերների ժամանակաշրջան
Գիշերը քնել  է պետք, սակայն հենց այդ ժամանակ են արթնանում ցերեկվա ժամերին քնած մոգական ունակությունները։ Լսեք Ձեր ներքին ձայնը։ Ընկերներից ո՞ւմ է հարկավոր Ձեր օգնությունը։ Ո՞ւմ է հարկավոր հանգիստ թողնել և «անմիտ» խորհուրդներից խուսափել։ Ներքին ձայնը կհուշի ամենաճիշտ պատասխանները։ Ձեր խնդիրն է՝ ճիշտ ժամանակին լսել այն։
22 դեկտեմբերի- 19 հունվարի՝ վերակենդանացման ժամանակաշրջան
Անձրևոտ և ցեխոտ աշունը հերթափոխելու գալիս է սպիտակաձյուն ձմեռը։ Այն ծածկում է երկիրը ձյունով և իր կարգուկանոնն է թելադրում բնությանը։ Այսպես էլ և Դուք՝ սիրում եք, երբ ամեն բան իր տեղն ունի։ Սակայն ամեն բան չէ, որ մաքրության և դասակարգման կարիք ունի։ Փոքրիկ քաոսը կարող է նույնիսկ  բարձրացնել Ձեր տրամադրությունը, իսկ մարդիկ այլևս Ձեզ ձանձրալի չեմ համարի։  Ժամանակ առ ժամանակ փոխեք սովորական դարձած կյանքի ռիթմը, սովորությունները, կանոններն ու սկզբունքները։
20 հունվարի-18 փետրվարի՝ զտման և մաքրման ժամանակաշրջան
Բնությունը մաքրվում է՝ ակտիվորեն պատրաստվելով գարնան հետ վառ և ջերմ հանդիպմանը։ Ջինջ երկինք, պայծառ արև. ինչպիսի ռոմանտիկա։ Այսպես և Դուք հաճախ սավառնում եք  երազանքների երկնքում։ Իմացեք, որ այս ժամանակ ծնվում են ամենահանճարեղ գիտնականներն ու գյուտարարները։ Կանգ մի առեք և հիշեք՝ Դուք եկել եք այս աշխարհ, որպեսզի ավելի լավն դարձնեք այն։
19 փետրվարի-20 մարտի՝ կատաղի քամիների ժամանակաշրջան
Ուժեղ քամին կարող է ին ճանապարհին հանդիպած ամեն բան ավիրել։ Քամու ճնշման տակ Դուք եղեգի նման ճոճվում եք։ Ձեզ անընդհատ ինչ-որ մեկը ինչ-որ բան է խնդրում։ Մի փորձեք օգնել բոլորին։ Սովորեք կենտրոնացնել Ձեր ուժերը մեկ գործի շուրջ։

Ваше предназначение и карма по дате рождения
Что мы обычно делаем утром, когда проснемся? То есть, что надо бы делать каждое утро после пробуждения? Правильно – зарядку! Тогда весь день у вас будет много энергии и хорошее настроение. Вы родились в период оживления природы, так пользуйтесь этим! Она дала вам много энергии: зачем вам одному столько? Ваш кармический урок – научиться делиться с другими людьми эмоциями и переживаниями. Будьте максимально открытым, общительным, и вам обязательно улыбнется фортуна.
20 апреля – 20 май: время роста.
Что нужно для роста фикусу? Вода, хорошее питание и подходящие «витамины». А еще большой и красивый цветочный горшок. Чем вы хуже фикуса? Здоровая еда, много свободного пространства и красивые аксессуары помогут вам развиваться гармонично. Но помните: каждому растению – отдельный горшок. Ваши близкие, так же, как и вы сами, нуждаются в достаточном пространстве для роста! Поэтому позвольте своим друзьям и родственникам иметь собственное мнение, не вступайте в ссоры по поводу и без – таков ваш кармический урок.
21 мая – 20 июня: время цветения.
Какие разные, по сути, существа: цветок и пчела. Но друг без друга им очень сложно. Противоположности дополняют друг друга. Разум и сердце не в ладу? Не все поступки требуют объяснения. Постарайтесь «помирить» в себе противоборствующие стороны. В личной жизни живите чувствами. На работе – разумом. Приходя домой – не думайте о делах служебных. А в офисе – не заводите романов. Вот тогда все сферы вашей жизни будут пребывать в полной гармонии.
21 июня – 21 июля: время долгих дней.
Вы родилась в спокойное и светлое время. День длится как раз столько времени, сколько нужно, чтобы успеть сделать все задуманное. И… даже дольше. Поэтому от скуки вы погружаетесь в сожаления о прошлом или предаетесь мечтам о будущем. Но помните: все самое интересное происходит именно сейчас! Завтра день убудет – и солнца станет меньше! Пользуйтесь тем, что имеете. Научитесь жить сегодняшним днем и получать от него максимальное удовольствие.
22 июля – 21 августа: время созревания.
Помните, что не все в этом мире вы сможете изменить. Да и стоит ли оно того? Ведь завтра природа сама совершит резкий поворот, закончится лето, и наступит осень. Учитесь принимать мир таким, какой он есть. Не все «комиссии» нуждаются в вашем участии. Развивайте гибкость и легкость в общении с другими людьми – и твоя жизнь станет намного проще.
22 августа – 21 сентября: время урожая.
Вы появилась на свет, когда уж видны плоды долгой работы. Пора собирать урожай. Что бы вы ни искали, это найдется рядом с вами. Звезды сами приведут вас в нужное время в нужное место. Не всегда необходимо применять силу, чтобы что-то изменить. Примите эту истину и забудете о головной боли и постоянной нервотрепке. Учитесь терпению и более разумному распределению энергии.
22 сентября – 22 октября: время листопада.
Как осенью с деревьев облетает желтая листва, так и вы в течение жизни избавляетесь от всего старого и лишнего и обретаете новое и полезное.1 А может быть, вам понравится путешествовать, как тому самому оторвавшемуся листку, открывая все новые и новые земли? Так или иначе вы учитесь мудрости. Возможно, однажды вы снимете розовые (или темные?) очки, увидите, какой разнообразной и интересной может быть жизнь. Ваш кармический урок – быть более реалистичным. Иногда реальность даже интереснее, чем мечты. Надо только как следует присмотреться.
23 октября – 22 ноября: время первых заморозков.
Сложный момент: важно успеть укрыть посевы до наступления холодов – но не слишком рано, иначе они погибнут. Здесь важны наблюдательность и чувство меры. Часто вы слишком спешите, а порой – сидите сложа руки, когда нужно бежать. Учитесь следить за событиями и адекватно реагировать на перемены.
23 ноября – 21 декабря: время долгих ночей.
Ночью полагается спать? Но ведь именно в это время пробуждаются дремлющие днем магические способности. Слушайте свою интуицию. Кому из друзей нужна помощь? А к кому лучше не приставать со своими «бредовыми советами»? Внутренний голос подскажет самые верные ответы. Ваша задача – вовремя его услышать.
22 декабря – 19 января: время обновления.
После дождливой слякотной осени пришла белоснежная зима. Она накрыла землю снегом и навела в природе свой порядок. Так и вы любите, чтобы каждая вещь была на своем месте. Но не все нуждается в уборке. Небольшой хаос только повысит тебе настроение, а окружающие перестанут считать вас занудой. Время от времени меняйте привычный ритм жизни, правила и принципы, по которым вы привыкли жить.
20 января – 18 февраля: время очищения.
Природа очищается, активно готовясь к встрече яркой и теплой весны. Голубое небо, легкий морозец, яркое солнышко – какая романтика! Тут недолго замечтаться. Так ивы частенько витаете в облаках. Знайте, что в это время рождаются самые гениальные изобретатели и ученые. Не опускайте руки. Помните, вы пришла в этот мир, чтобы сделать его лучше и чище.
19 февраля – 20 марта: время бурных ветров.
Сильный ветер способен смести все на своем пути. Под его напором вы качаетесь, как тростинка. Вас все время кто-то о чем-то просит. Не старайтесь помочь всем подряд. Ваш урок – научиться не распыляться и концентрировать свои усилия на чем-то одном.